if_photoif_put_inmenu
ДАХ ЦЕНТР
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 522-81-89 Показати
+38 (097) +38 (097) 900-60-57 Показати

Що таке профнастил?

16 серпня 2018

Профнастил за останні роки досяг піку своєї популярності. Він активно використовується як покрівельний і фасадний матеріал.

Що таке профнастил?

Профнастил, або металопрофіль — це покрівельний матеріал, який являє собою профільований лист оцинкованої сталі з полімерним покриттям.

Види профнастилу.

Розрізняють профнастил по висоті ребер жорсткості і товщині металу. Чим вища висота хвилі і більша товщина листової рулонної сталі, тим більше навантажень може витримати сам профлист і тим ширше сфера його застосування.

Є три основних види профнастилу: стіновий, покрівельний і несучий.

  • СТІНОВИЙ профнастил використовується для облаштування огорож, обшивки стін, стель. Він не несе таких великих навантажень, як покрівельний або несучий профнастил, і йому не потрібні потужні ребра жорсткості. Тому висота профілю найчастіше невелика — від 8 мм до 20 мм. Залежно від потреб використовується профнастил Т-8, Т-10, Т-12, Т-14, Т-15, Т-18, Т-20.

  • ПОКРІВЕЛЬНИЙ профнастил використовується при покрівлі будівель, він має більшу висоту, ніж стіновий — 14-58 мм. До покрівельного відноситься Т-14, Т-18, Т-35, Т-40, Т-45, Т-58 профнастил.

Також слід знати, що покрівельний профнастил, на відмінну від стінового, має капілярну канавку, вона перешкоджає проникненню води в місці поздовжнього стику листів профнастилу. Наявність канавки ускладнює стиковку листів між собою.

  • НЕСУЧИЙ профнастил використовується для несучих конструкцій, характеризується більшою товщиною металу, при цьому він може мати значну висоту гофри (Т-75, Т-100).

Зверніть увагу! Профілювання (це висота хвилі, відстань між хвилями, кут нахилу трапеції) відрізняється в залежності від використовуваного обладнання. Тому слід купувати профнастил відразу всією партією або докуповувати у одного і того ж виробника.

Покриття профнастилу (колір і текстура).

З точки зору покриття весь представлений на ринку профнастил можна розділити на 3 групи:

Профнастил з полімерним покриттям. Це ті ж самі покриття, які має металочерепиця — поліестер глянцевий і матовий, пурекс, пурал, крістал, пластизоль, ПВДФ, кварц, прінтек. Тому зупинятися на них не будемо. Гарантія на покриття залежить від його виду і варіюється в межах від 10 до 20 років, а розрахунковий термін служби складає більше 50 років.

Оцинкований профнастил. В даному випадку сталевий лист покритий цинком з щільністю нанесення 275 гр / м.кв. (мінімальна товщина 90 мкм). Така товщина покриття є стандартною, прописаною німецьким стандартом DIN EN 10143. Гарантія на оцинковане покриття 5 років. Розрахунковий термін служби — до 20 років.

Дешевший лист з меншим шаром цинку прослужить менше. Зазвичай його використовують для тимчасових огорож, формування опалубки і т.п. Деякі виробники взагалі не надають гарантію на оцинкований профіль.

Цинк летючий матеріал! Чим менше його шар, тим швидше він випарується і оголиться сталеве ядро профлиста. Відповідно, тим швидше профнастил поржавіє.

Алюмооцинкований профнастил. Покриття складається з алюмінію 55% і цинку 43,5%, з невеликим додаванням кремнію 1,5%. Гарантія на нього 10 років. Розрахунковий термін служби - до 30 років.

У порівнянні з цинковим, алюмоцинкове покриття має більшу корозійну стійкість (в 2 рази). Алюмоцинк може відображати більшу частину світла і тепла. Для покрівлі це буде захистом від спеки та своєрідним температурним бар'єром.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×