if_photoif_put_inmenu
ДАХ ЦЕНТР
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 522-81-89 Показати
+38 (097) +38 (097) 900-60-57 Показати

Як виникли жалюзі?

12 жовтня 2018

Сама назва «жалюзі» походить від французького слова jalousie - «ревнощі». Передбачається, що історія цієї назви сягає своїм корінням до традицій Сходу, де ревниві чоловіки ховали своїх жінок від сторонніх поглядів. Жалюзі ідеально підходили для такої мети: пропускаючи світло, вони скривали їх принади від цікавих поглядів чоловіків, що прогулюються по вулиці.

Жалюзі почав виробляти дизайнер англієць Джон Уебстер в 1760-х роках в Філадельфії. «Офіційна» історія жалюзі почалася через довгий час, коли в липні 1841 року їх виробництво запатентував відомий американський промисловець Джон Хемптон.

В історії жалюзі, звичайно, ще не все ясно, але можна однозначно стверджувати, що першими були горизонтальні жалюзі, виготовлені з дерева, а прообразом їх вертикального аналога, швидше за все, були клаптеві матерчаті завіси дверних прорізів, вже точно відомі в епоху Середньовіччя у всій Європі. Століття безроздільного панування дерев'яних жалюзі закінчилося в 1940-і роки приходом металу на зміну деревині, а після Другої світової війни початком використання синтетичних матеріалів і тканин.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×