if_photoif_put_inmenu
ДАХ ЦЕНТР
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 522-81-89 Показати
+38 (097) +38 (097) 900-60-57 Показати

Різниця між профлистом і металочерепицею!

16 серпня 2018

За своєю суттю профнастил — це та ж металочерепиця. Вони виготовляються з однакової рулонної оцинкованої сталі з полімерним покриттям способом холодного прокату. Проте між ними все таки є різниця!

Відмінність між цими матеріалами полягає в специфіці розташування валів на прокатному стані. Відповідно у них різний зовнішній вигляд. Наприклад, металочерепиця виглядає як звичайна черепиця з кераміки, профнастил за формою більше нагадує шифер. Хвилі профнастилу можуть бути різної форми і висоти. Гофри можуть бути трапецієподібними, прямокутними, синусоїдальними, або мати більш складну будову. Чим більше висота хвилі матеріалу, тим більша його міцність.

Профнастил має тільки поздовжній напрямок хвилі, поперечних смуг на ньому немає. Тоді як металочерепиця має східчастий вигляд з боку — хвиля має поперечні згини висотою 10-35 мм через кожні 35 см (довжина модуля хвилі).

Багато в чому геометрія хвиль визначає призначення профнастилу. Якщо металочерепицю використовують лише для покрівлі, то металопрофіль має ширшу сферу застосування — перекриття даху, спорудження паркану, обшивка стін ззовні і всередині приміщення, обшивка стель, піддашшя, для опалубки.

Товщина металу використовується залежно від призначення. Для перекриття даху ідеальна товщина 0,45-0,5 мм і немає різниці чи це профлист, чи металочерепиця. Для паркану, піддашшя, стін і стель підійде профлист товщиною 0,35-0,5 мм. А для комерційних і промислових об’єктів можна брати ще товстіший метал 0,6-0,7 мм.

Є відмінності і в монтажі профнастилу та металочерепиці.

  • ОБРЕШІТКА. Рейки для профнастилу набиваються на відстані 45-60 см, також обрешітка може бути суцільною, якщо дах має невеликий кут нахилу 5-10 градусів. Для металочерепиці відстань між рейками строго регламентована — 35 см (довжина модуля хвилі), а мінімальний кут нахилу даху 14 градусів.
  • НАХЛЕСТИ. Листи металочерепиці вкладають з вертикальним нахлестом 15 см. Довжина нахлестів профнастилу може бути 10-20 см і залежить від кута нахилу покрівлі.
  • ВІДХОДИ. При монтажі профнастилу залишається менше відходів, ніж при монтажі металочерепиці. Це просто пояснити. Профлист, на відмінну від металочерепиці, має симетричні хвилі і не має поперечних згинів, тому його можна перевертати і таким чином використати більше обрізків при монтажі.
  • САМОНАРІЗИ. Самонарізи використовуються ті ж самі, різниця — в кількості. На металочерепицю розхід кріпильних елементів складає 8-10 штук на кв.м, а на профлист — 7-8 шт. на кв.м.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×