if_photoif_put_inmenu
ДАХ ЦЕНТР
Зателефонуйте нам!
+38 (067) +38 (067) 522-81-89 Показати
+38 (097) +38 (097) 900-60-57 Показати

Ваша стеля «плаче»?... або на ній з’явилися мокрі плями?

16 серпня 2018

Ваша стеля «плаче» або на ній з’явилися мокрі плями, проте покрівля ціла та без зовнішніх дефектів? Можливо вона не потрапила ззовні, а просто не знайшла вихід з приміщення?

Пар, який у великій кількості присутній в кожному будинку, буде підійматись вгору під покрівлю. І якщо покрівельний пиріг змонтований невірно, то волога не знайде спосіб вийти, а осяде на стелі і при похолоданні випаде конденсатом. І все тому, що при монтажі були переплутані плівки, за допомогою яких створюється пароізоляція та гідроізоляція.

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ. Завдання гідроізоляційного шару — не пустити всередину підпокрівельного простору воду і вологу з вулиці. Покрівельний матеріал забезпечує захист від прямого попадання опадів, але туман, імла або пар після літнього дощу легко просочуються через дах всередину. А всередині покрівлі знаходиться теплоізоляційний шар, який повинен максимально утримувати тепле повітря. Якщо волога проникне в утеплювач, то теплоізоляційні характеристики різко знизяться, адже зимою всі повітряні пори будуть «забиті» крижаними кристалами замороженого пару. Отже, утеплювач треба якимось чином захистити від вологи, що надходить зовні. І зробити це повинен гідроізоляційний матеріал.

МЕМБРАНА — матеріал нового покоління!

При влаштуванні покрівельного пирога використовують тришарові мембрани, кожен шар таких мембран виконує свою функцію. Так, перший шар відповідає за міцність, другий стійкий до УФ-випромінювання, а третій утримує вологу. Таким чином, створюється комплексний захист покрівлі та горища.

Мембрана проводить вологу тільки в односторонньому напрямку - від утеплювача, потім вона стікає або випаровується. Від щільності перфорації (кількості отворів на одиницю площі) безпосередньо залежить «пропускна здатність» полотна. Чим їх більше, тим вище здатність мембрани відводити воду.

Сторони мембрани маркуються різними кольорами, з нанесенням логотипу або малюнка на одній зі сторін. Слід укладати мембрану стороною з написами назовні і робити нахлест не менше вказаного пунктиром.

Гідроізоляційні мембрани бувають наступних видів:

  • ДИФУЗІЙНА МЕМБРАНА. Відрізняється більш складною структурою, ніж звичайна плівка. Пори мембрани нагадують мікроскопічні воронки. Завдяки цій властивості, вона не пропускає пар із зовнішнього боку, але прекрасно відводить вологу з внутрішньої. Вимагає вентиляційного зазору по обидва боки від мембрани.
  • СУПЕРДИФУЗІЙНА МЕМБРАНА. За принципом дії схожа на дифузійну мембрану. Основна відмінність полягає в швидкості відводу вологи — супердифузійна плівка робить це набагато швидше. Як результат, не потрібні вентиляційні зазори.

 

АНТИКОНДЕНСАТНА МЕМБРАНА. Призначенна для запобігання утворення конденсату під металочерепицею і іншими покрівельними покриттями з листової сталі. На поліетиленову тканинну основу нанесений шар геотекстилю, який має ворсисту структуру. Плівка не пропускає пар, тому він не буде осідати на холодних металевих поверхнях. Завдяки поглинаючій здатності геотекстилю, антиконденсатна плівка розподіляє вологу по всій своїй поверхні і сприяє поступовому вивітрюванню конденсату завдяки природній вентиляції підпокрівельного простору. Монтаж слід проводити ворсом вниз.

ПАРОІЗОЛЯЦІЯ. Пароізоляція укладається зсередини покрівельного пирога. Її функція — захистити утеплювач від пари з внутрішніх приміщень. Навіть якщо в будинку створена відмінна вентиляція, пар все одно буде присутній, тому що дихають люди, вариться їжа, включаються праски, зволожувачі, приймаються ванни, поливаються рослини та ін. Природно, теплий пар буде накопичуватися під стелею, а через нього — пробиратися в утеплювач. Тому перед теплоізоляційним шаром обов'язково ставлять паробар'єр.

У пароізоляційих плівок з обох сторін абсолютно водонепроникна поверхня, тобто вони ніяку вологу не впускають і ніяку не випускають.

Найоптимальніший варіант пароізоляції — багатошарова плівка з армуючим каркасом. Каркас не дає їй розтягуватися і провисати, а багато шарів забезпечують довгий термін служби. Дорожчий, але дуже корисний тип пароізоляційної плівки — фольгована, тобто з одного боку має шар фольги. Така плівка стелиться фольгованою стороною всередину приміщення, щоб відображати інфрачервоне випромінювання, через яке йде з приміщень основна частина тепла. Використавши подібну плівку, ви автоматично збільшите рівень збереження тепла, а отже, станете менше платити за опалення.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×